Поляризаційні фільтри: корисний інструмент фільммейкера

Шейн Харблат/Shane Hurblut зі своїми учнями взялися за благородну місію —  показати, яким корисним може бути використання поляризаційних фільтрів у кінозйомці. Як можуть полярики допомогти вам краще показати вашу історію?

Водій міс Дейзі / Driving Miss Daisy

Найчастіше полярик використовують для того, щоб забрати рефлекси з вікон машини. Коли ви їдете по дорозі,  неприємні відблиски можуть вплинути на те, як добре ви будете бачити обличчя за склом автомобіля.  Використовуючи поляризаційний фільтр, ви можете точно визначити, як багато віддзеркалень дерев чи будівель треба лишити на лобовому склі, а можете повністю забрати усі рефлекси, щоб зазирнути глибше в машину.

Наприклад, у фільмі про NMDOT (New Mexico Department of Transportation) я вирішив зберегти на лобовому склі лише невелике синє відображення неба. Якби ми їхали під деревами, вони б також у ньому відображалися б.

У фільмі Божевільна/Прекрасна / Crazy/Beautiful ми часто були в машині. Мені треба було використовувати полярик у різних сценах по-різному. В деяких кадрах я накривав лобове скло скатертиною синього неба, а в деяких забирав його повністю, щоб було добре видно наших акторів та їхні емоції.

Верхнє фото: Рефлексів немає. Нижнє фото —  з рефлексами


«Молочна» шкіра для особливих моментів

Поляризаційні фільтри використовують також для того, щоб прибрати усі відблиски зі шкіри. Я не дуже люблю, коли це роблять, і це головна причина, чому я не люблю ND (нейтрально-сірі) фейдер-фільтри.  Вони складаються з двох поляриків, що обертаються один проти одного. Таким чином,  ви можете досягнути бажаної насиченості картинки, але втратити рефлекси на шкірі. Тим не менше, інколи це також потрібно. У фільмі Тріумф / Greatest Game Ever Played я хотів, щоб відтінок шкіри був пастельним та без жодного рефлексу. Це спричинило дуже молочний, «кремований» вигляд шкіри, що добре спрацювало для настрою фільму та часового періоду, який я хотів показати.  Загалом, я не люблю «умертвляти» шкіру людей, а це саме те, що роблять ND фейдер-фільтри.

Шиа з поляриком

Шиа без полярика

Зліва — без рефлексів, справа — з рефлексами

Поляризаційний фільтр проти поливалки

Я зняв багато рекламних роликів з автомобілями —  не завжди можна привезти з собою авто-поливалку та полити дорогу, щоб вона виглядала гарненькою та чорною. Звісно, на поміч приходить полярик, який забирає відблиски неба з дороги і робить її темнішою за вугілля.

Зліва — без полярика, справа — з ним


Небесна синь

Інакша поважна причина — полярик може робити небо насичено-синім. Це спрацьовує тільки тоді, коли ви знімаєте під кутом 90 градусів від сонця.  Якщо сонце на сході, заполяризуються північ та південь. Якщо сонце на півдні, найкраще будуть виглядати схід та захід. Якщо ви знімаєте під кутом 45 градусів, ефект буде наполовину слабшим. Така техніка особливо стає в нагоді, коли треба створити контраст кольору, оскільки маю відчуття, що це надзвичайно важливо для HD. Такий контраст кольору надає HD більш фільмового вигляду, і створюється це за допомогою різних кольорів, а не просто повзунками контрасту у вашій програмі. Коли у вас сцена пісочного кольору, гарне блакитне небо додасть їй глибини та виміру.  Якщо у вас в кадрі прекрасні насичено-зелені дерева, глибоке синє небо буде компенсувати їх кольоровість та підтримає композицію.

Зліва — насичене небо, справа — світліше


Насиченість

У фільмі Тріумф / Greatest Game Ever Played я використовував поляризаційний фільтр не лише щоб отримати кремовану пастельну шкіру, але також щоб збільшити інтенсивність зеленого кольору на листях дерев, трави та ін. Використовуйте полярик, щоб забрати рефлекси від сонця і отримати більш насичений зелений колір. Це працює для багатьох кольорів, які не поглинають, а відображають сонячні проміння.

Вгорі — без полярика, знизу — з ним

Обладнання, використане для тестових зйомок:

Canon 5D Mark III
Neutral Picture Style, ISO 100, F2.8
24mm, 50mm, and 100mm Lenses
Letus LTMB1 Matte Box
Tiffen 138mm Ultra Polarizer
Tiffen Water White 4X5 ND Filters
OConnor 1030 Sticks and Head

Обладнання надане в оренду Revolution Cinema Rentals

Джерело: HurblutVisuals.com
Переклад: MichaelHeina.com

No comments

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *